Internet1

מבית

שאלות ותשובות בקידום אתרים

כמה זמן יקח לקדם את האתר שלי בכדי שאגיע למיקומים גבוהים במנוע החיפוש של גוגל?
תלוי בתחרותיות של התחום שלך ובביטויים שנבחרו לקידום. ככל שמדובר בביטוי תחרותי יותר כך ייקח זמן רב יותר לקדם אותך. בכל אופן אנו מבצעים עבורך מחקר מילות מפתח וממליצים לך על ביטויים שכדאי לך לקדם. אנו באופק חדש מתחייבים עבורך לתוצאות בדף הראשון.

כמה זמן בממוצע אורך תהליך קידום אתרים באינטרנט?
רוב חברות קידום האתרים ינסו למשוך אותך כמה שיותר ויגידו לך שזהו הליך ארוך שלוקח מעל לחצי שנה ואין הם מתחייבים עבורך בסופו של דבר לתוצאות וודאיות. אצלנו באופק חדש תוכל להנות מאפשרות לחוזה קצר יותר (של שלושה חודשי קידום) ובתקופה זו נביא את אתרך לתוצאות. קידום אתרים אינו הליך קצר. זה נכון, אך לא צריך להגזים ולהפוך אותו לפרוייקט שנתי או חצי שנתי עד לקבלת תוצאות.

האם לאחר שאגיע למיקום גבוה בגוגל אקבל יותר לקוחות? האם זה מבטיח לי יותר מכירות?
לא בהכרח. אני אישית מכיר אתרים רבים שהגיעו לדף הראשון בגוגל ונכנסו אליהם המון גולשים לאתר אך עדיין לא הצליחו למכור את השירות/המוצר שלהם. קובע כמובן גם איכות האתר, תכניו והמלל המוצג באתרך כאשר הוא כבר נמצא במיקום הגבוה. טקסט שיווקי שייצור עבורך בידול יגרום בסופו של דבר למינוף שרצית ליצור ולכן אנו, באופק חדש מתמחים גם בכתיבת מאמרים ותכנים שיווקיים שידגישו את יתרונות העסק שלך בתחום שבו אתה עוסק.

מדוע קיימים הפרשי מחירים כה גדולים בין חברות קידום שונות. האם חברה המציבה מחיר גבוה יותר נחשבת לטובה יותר?
ממש לא. חברות קידום המציבות מחירי קידום חודשיים גבוהים הן בדרך כלל חברות גדולות המנצלות את שמן כמותג. מבחינה מקצועית אנו נותנים שירות קידום אתרים ברמה הגבוהה ביותר ומחיריה הוגנים יותר מהסיבה הפשוטה – אין שום הצדקה לגבות מחירי עתק על קידום אתרים ולנצל את תמימותו של הלקוח שאין לו רקע בנושא האינטרנט. אכפת לנו ממך בעל העסק ולכן אנו יותר נוטים לעבוד עם עסקים קטנים/בינוניים כיוון שאנו מודעים לבעיות התקציב שלך.

מי נחשב היום למקדם אתרים מקצועי? מה ההבדל בינו לבין מקדם אתרים פחות מקצועי?
התשובה היא ידע ויצירתיות. מקדם אתרים מקצועי בדרך כלל חשוף לכלים רבים ברשת שעוזרים לקדם את אתרך טוב יותר. ידע זה כוח גם בקידום אתרים. ככל שהמקדם ידע להשתמש ביותר כלים ויהיה מעודכן בכל המתרחש בעולם הקידום כך גם יוכל לקדם את אתרך טוב יותר. כמו כן מקדם אתרים מקצועי נחשב לאמן של ממש עליו להיות יצירתי ולחשוב כיצד יוכל לקדם את האתר בצורה יוצאת דופן שתביא לתוצאות עבורך כבעל עסק.

מה ההבדל בין קידום אתרים אורגני לקידום אתרים ממומן?
קידום אתרים ממומן הוא למעשה יצירת קמפיין פרסומי בגוגל שבו אתה כבעל עסק נרשם בגוגל ומגדיר לך תקציב חודשי לפי הקלקות על המודעה הפרסומית שלך. לדוגמא: כל הקלקה של גולש תעלה לך 5 ₪. קידום ממומן מתאים יותר לדפי נחיתה שבו קיים זמן מוגבל לבעל העסק והוא מעוניין למכור שירות או מוצר בצורה מהירה. לעומת זאת קידום אתרים אורגני נחשב להליך ארוך יותר (זהו למעשה קידום האתרים הרגיל באינטרנט) והוא מיועד לאתרים עם תוכן שיחזיקו לאורך זמן רב בתוצאות הגבוהות של גוגל. באתר הגולש מתרשם טוב יותר מבעל העסק וממוצריו ושירותיו השונים.

מה ההבדל בין אתר המיועד לקידום לבין אתר שהוא רק כרטיס ביקור עבור בית העסק?
אתר המיועד לקידום נבנה מהתחלה לפי דפים ספציפיים של ביטויי הקידום וכמו כן גם התוכן צריך להיות כתוב לפי פסקאות עם כותרות מותאמות ודגשים על אותו ביטוי קידום. אתר המשמש ככרטיס ביקור יכול להיבנות בכל צורה ואופן לפי רצונו של בעל העסק ללא כל קשר להדגשת ביטויי הקידום. באתר כזה אין כל חשש לבצע שינויים עתידיים כאלה או אחרים היכולים לפגוע בדירוג שלו (להבדיל מאתר מקודם שהגיע כבר לתוצאות בגוגל).

מהו חשיבות התוכן והוספת הדפים באתר בכל הקשור לקידום אתרים?
ככל שהאתר שלך יהיה דינאמי יותר וייתן מידע איכותי לגולשים כך יקבל ערך ממנוע החיפוש של גוגל. לכן לא מומלץ שאתר יקפא על שמריו אלא כל הזמן מומלץ לעדכן תכנים חדשים עם מידע איכותי על שירותי העסק שלך. זוהי גם הסיבה שפורטלים גדולים ואתרים עם מידע רב מופיעים בתוצאות גבוהות בגוגל.

האם קיימת חשיבות למבנה האתר בכל הקשור לקידום אתרים?
– כן. אתר צריך להיבנות בצורה היררכית. כלומר, עם הרבה תתי קטגוריות ותפריטי ניווט שונים ובכך הופך לידידותי יותר עבור הגולש כיוון שקל לו למצוא מידע על ידי דפדוף בקטגוריות השונות אותו מציע האתר. אתר צריך להיות פשוט ונוח לשימוש. תחשוב שבצורה זו הרבה יותר קל גם לך ללמוד על שירותיו השונים של בית העסק כאשר הכל מחולק לפי נושאים ממש כמו ספרייה קטנה.

דילוג לתוכן